بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی

حمایت از تحصیل دانش آموزان در مناطق محروم

ایجاد فضاهای آموزشی و حمایت از تحصیل تمامی فرزندان ایران همواره از اهداف مهم ما در مجموعه رشد به شمار می‌رفته… ایجاد طرح‌های مختلف از جمله اهدای کتاب، آموزش به معلمین مناطق محروم و برگزاری همایش‌ها و وبینارها از جمله فعالیت‌هایی بوده که ما در راستای حمایت از تحصیل دانش‌آموزان انجام داده‌ایم. علی رغم اینکه دانش‌آموزان مناطق محروم از شرایط تحصیلی مناسبی برخوردار نیستند اما این عزیزان از هوش و استعداد بالایی برخوردار بوده و همواره شاهد موفقیت آن‌ها در رویدادهای بزرگ علمی هستیم. از این رو در اواخر سال ۱۳۹۳ و همزمان با اجرای طرح اهدای کتاب، تصمیم گرفتیم از این هوش و استعداد بهره ببریم و طرح دیگری رو با عنوان بورسیه تحصیلی دانش‌آموزان در مناطق محروم اجرا کنیم. این طرح با هدف حمایت تحصیلی از دانش‌آموزان مناطق محروم آغاز شد تا همه‌ی این عزیزان بتونند از نعمت تحصیل بهره‌مند بشند و در راستای موفقیت این سرزمین تلاش کنند.


شرایط حمایت تحصیلی دانش‌آموزان در مناطق محروم

در تمام سال‌های فعالیت ما در مجموعه رشد همواره از همراهی  و همدلی شما عزیزان بهره‌مند شدیم و دستان پر مهر شما ما رو در رسیدن به اهداف خیریه یاری کرده… در جریان طرح بورسیه تحصیلی پس از سفر به مناطق محروم و ارتباط با مدیران مدارس، دانش‌آموزان مستعد و در عین حال نیازمند به حمایت تحصیلی شناسایی شدند و پس از تائید وضعیت تحصیلی و خانوادگی دانش‌آموز مورد نظر، کار حمایت از تحصیل رو آغاز کردیم. دانش‌آموزانی که از حمایت تحصیلی برخوردار می‌شوند،  باید در مقاطع ابتدائی، متوسطه اول و دوم مشغول به تحصیل باشند. از ابتدای سال ۱۳۹۹ فعالیت‌های ما در زمینه بورسیه تحصیلی پیشرفت بسیاری داشته و در حال حاضر تعداد دانش‌آموزان تحت حمایت نیز  افزایش پیداکرده است. امید داریم با پیشرفت این روند، بتونیم شاهد تحصیل تمام فرزندانمون در مناطق محروم باشیم.

چطور می‌تونم از تحصیل یک

دانش‌آموز حمایت کنم؟!


 هر یک از دانش‌آموزان تحت حمایت تحصیلی، از صفحه‌ای جدا در سایت خیریه رشد برخوردار هستند و داستان زندگی و شرایط تحصیلی این عزیزان رو می‌تونید در این صفحات بخونید. شما عزیزان می‌تونید بعد از مطالعه‌ی داستان زندگی هر دانش‌آموز، اقدامات لازم مربوط به حمایت از تحصیل رو انجام بدید. توجه داشته باشید که طرح بورسیه تحصیلی معمولاً در قالب تامین هزینه‌های یک سال تحصیل دانش‌آموز جهت فراهم کردن کتاب‌های کمک آموزشی، لوازم التحریر، هزینه رفت وآمد و مواردی از این قبیل انجام می‌شه و پرداخت‌ها به صورت ماهیانه و یا موردی صورت می‌گیره.. پرداخت‌های موردی معمولا به صورت انتخاب یک دانش‌اموز به صورت دلخواه انجام می‌شه و حامی می‌تونه تا زمان مورد نظر خود از تحصیل دانش‌آموز حمایت کنه.. پرداخت‌های ماهیانه معمولا به صورت پرداخت ماهیانه‌ی هزینه تحصیل یک دانش‌آموز صورت می‌گیره  و تاپایان سال تحصیلی ادامه خواهد داشت.حمایت تحصیلی


دانش‌آموزان کدام مدارس از حمایت تحصیلی برخوردار هستند؟!

در حال حاضر تعداد زیادی از دانش‌آموزان مدارس استان سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی و گلستان از حمایت تحصیلی برخوردار هستند. در سال ۱۴۰۰ نیز شاهد موفقیت دانش‌آموزان دبیرستان در کنکور سراسری بودیم و این عزیزان موفق به پذیرش در دانشگاه‌های سراسری شدند.