مدرسه ۴ کلاسه روستای زیارت


مشخصات پروژه


مکان: منطقه سیب و سوران، استان سیستان و بلوچستان

متراژ: ۱۷۶ متر مربع

تعداد کلاس: ۴

برآورد هزینه: ۲۶۷ میلیون تومان

شروع به ساخت: آذر ۹۸


میزان پیشرفت فیزیکی پروژه

۸۰%

داستان مدرسه

روستای زیارت از توابع سیب و سوران واقع در بخش مرکزی استان سیستان و بلوچستان است. زیارت، روستایی با جمعیت رو به رشد می باشد. براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ جمعیت این روستا ۱۴۸ خانوار بوده است. قطعاً این عدد هم‌اکنون افزایش بسیاری داشته اما متاسفانه به تناسب میزان رشد جمعیت، فضای کافی برای تحصیل دراین روستا وجود‌ ندارد.

با وجود این که تا پیش از بهمن ماه ۱۳۹۷ تنها یک مدرسه در روستای زیارت وجود داشت اما موقعیت جغرافیایی این روستا باعث شده بود دانش آموزان سایر مناطق نیز برای تحصیل ازاین مدرسه استفاده کنند. این مورد دلیل افزایش جمعیت دانش آموزی در این روستا بود. بدون شک وجود تنها یک مدرسه درچنین شرایطی پاسخگوی نیاز دانش آموزان نخواهد بود.

ازاین رو خیریه رشد در بهمن ماه ۱۳۹۷ ساخت یک مدرسه‌ی چهار کلاسه با‌ متراژ ۱۶۰ متر را آغازکرد. هزینه‌ی برآورد شده توسط بنیاد رشد برای این مدرسه ۲۶۷ میلیون تومان بوده که تاکنون حدود ۱۵۰ میلیون تومان توسط خیر این پروژه پرداخت شده است. متاسفانه در ساخت مدرسه روستای زیارت مشکلات اندکی به وجود آمد و ساخت آن تا اوایل امسال به تعویق افتاد اما هم‌اکنون با تلاش پیمانکاران پروژه و نظارت بنیاد‌ رشد بر این امر، ۵۰ درصد پیشرفت در ساخت این مدرسه حاصل شده و مرحله ی سقف زنی را به اتمام رسانده ایم. امید ‌داریم در آینده ای نزدیک شاهد تحصیل  دانش آموزان در این مدرسه باشیم و همچنین بتوانیم با یاری شما خیرین عزیز، مدارس بیشتری را دراین روستا به مرحله ی بهره برداری برسانیم. قطعاً شما با توجه خود به امر مدرسه سازی آینده ای روشن برای فرزندان این مرزو بوم رقم خواهید زد.

گالری تصاویر


جهت مشاررکت در این پروژه می توانید از طریق مختلف اقدام نمایید: