گزارش طرح تفکیک و آماده سازی کتب اهدایی تابستان ۱۴۰۰


اهدای کتاب ، اهدای اندیشه

طرح اهداء از گذشته در واحد آموزش خیریه رشد به صورت نظام مند و مدون در حال انجام می باشد.

هدف اصلی این طرح، جمع آوری و اهدای کتاب‌های مختلف به مناطق محروم است. بخصوص کتاب‌های کمک آموزشی و ارسال به مناطق هدف در استان سیستان و بلوچستان است.

متاسفانه امسال به دلیل شرایط کرونا، امکان انجام چنین فعالیتی وجود نداشت. لذا تبلیغات کتاب به فضای مجازی و اطلاع رسانی به مدارس محدود شد.

یکی از فعالیت های متفاوت امسال، ساماندهی، تفکیک و ارسال کتاب های کتابخانه ای، داستانی و مذهبی به صورت مجزا و مطابق با اهداف از قبل تعیین شده بود.

در این طرح، با کمک داوطلبین محترم کتاب های کمک آموزشی با توجه به موضوع و رشته تحصیلی دسته گردیدند. و کتاب‌های داستانی با توجه به رده سنی و سایر کتاب‌ها بر اساس موضوع تفکیک شدند. که گزارش تصویری آن در ادامه تقدیم شده است.

در سال گذشته، مجموعا در حدود ۵۰۰۰ جلد کتاب کمک آموزشی مربوط به دوره دوم متوسطه و کنکور به استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان اهدا گردید

علاوه بر این، در راستای طرح توسعه سواد خواندن و کتابخوانی که با همراهی موسسه خیریه مهر ماندگار. برای مدرسه ابتدایی مهر جنگارک (روستای جنگارک، منطقه دشتیاری استان سیستان و بلوچستان) در حال انجام است. در هفته کتابخوانی در حدود ۴۵۰ جلد کتاب داستانی، ویژه دانش آموزان پایه های اول تا ششم ابتدایی، به مدرسه مذکور اهدا شد.

لازم به ذکر است که در این طرح، روش‌هایی جهت تقویت مهارت خواندن و افزایش میل به مطالعه در دانش آموزان مقطع ابتدایی به معلمین گرامی شاغل در مدرسه مهر جنگارک آموزش داده شد.

در نظر است که روند پیشرفت دانش آموزان در این زمینه در مقاطع زمانی گوناگون مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین در مجموع ۴۷ کارتن کتاب در زمینه‌های مذهبی و کتابخانه ای (متفرقه) به مناطق محروم اهدا شد.

جهت مشارکت در این طرح شما میتوانید اقلام اهدایی خود را برای دفتر خیریه ارسال نموده و یا به صورت حضوری تحویل دهید.

آدرس: تهران، بلوار قیطریه، خیابان برادران سلیمانی شرقی، پلاک ۵۱

تلفن تماس: ۲۲۶۷۷۶۱۳-۰۲۱

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید