مدرسه ۳ کلاسه روستای دهپیش


مشخصات پروژه


مکان: منطقه کهنوج، استان کرمان

متراژ: ۱۶۴ متر مربع

تعدد کلاس: ۳

برآورد هزینه: ۳۳۶ میلیون تومان

شروع ساخت: مهر ۹۸


پیشرفت فیزیکی پروژه

۸۵%

داستان این مدرسه

ده‌پیش روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان کهنوج واقع در استان کرمان می‌باشد. براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵ جمعیت این روستا ۸۹ خانوار بوده که این عدد هم‌اکنون رشد قابل توجهی داشته و جمعیت ده‌پیش با افزایش همراه بوده است.

مشکل کمبود فضای آموزشی در ده‌پیش یکی از دغدغه‌های اهالی روستااست. چرا که با وجود رشد جمعیت، دانش‌آموزان هیچ فضایی برای تحصیل نداشتند و گاهی مجبور به تحصیل در مدارس روستاهای اطراف می‌شدند. در موارد بسیاری خانواده‌ها به دلیل سختی مسیر رفت و آمد و عدم وجود وسایل حمل و نقل فرزندانشان را از رفتن به روستاهای دیگر برای تحصیل منع می‌کردند.

در مهر ماه سال ۱۳۹۸ خیریه رشد با کمک اهالی روستا، تصمیم به ساخت یک مدرسه در ده‌پیش گرفت. یکی از اهالی روستا فضای مورد نیاز برای احداث این پرژه را در اختیار بنیاد رشد قرار داد. روند ساخت این پروژه با مساحت ۱۶۴ متر و با تعداد سه کلاس توسط پیمانکاران آغاز شد.

هزینه‌ی برآورد شده توسط بنیاد رشد برای ساخت ۳۳۶ میلیون تومان بود. خیرین نیکوکار این مدرسه، جمعی از اولیای دبیرستان دوره‌ی دوم رشد بودند که ما در این پروژه همراه شدند. و برخی نیز علاوه بر پرداخت نقدی در روند ساخت هم مشارکت داشتند.

با همراهی خیرین بزرگوار و تلاش پیمانکاران ۹۰ درصد از مراحل ساخت تکمیل شده است. و سعی داریم در پایان امسال به مرحله‌ی افتتاح این پروژه نزدیک شویم. امید ما به ساخت مدارس بیشتر در این روستا و دیگر روستاهای بخش کهنوج بسیار است. این امید قطعاً با دستان پرمهر شما خیرین عزیز به واقعیت تبدیل خواهد شد.

گالری تصاویر