مدرسه ۳ کلاسه روستای شوگه


مشخصات پروژه


مکان: منطقه خاش، استان سیستان و بلوچستان

متراژ: ۸۹ متر مربع

تعداد کلاس: ۳

برآورد هزینه: ۲۸۵ میلیون تومان

شروع ساخت: دی ۹۹


پیشرفت فیزیکی پروژه

۸۵%

داستان این مدرسه

شوگه یکی دیگر از روستاهای شهرستان خاش واقع در استان سیستان و بلوچستان است. با توجه به رشد کلی جمعیت در بخش مرکزی خاش، شوگه نیز در چند سال اخیر با افزایش جمعیت همراه بوده است و هم‌اکنون ۳۸ خانوار در این روستا ساکن هستند.

اما هیچ تناسبی میان رشد جمعیت و وجود فضای آموزشی مناسب برای تحصیل دانش آموزان برقرار نبود. تقریباً می‌توان گفت هیچ‌گونه فضای آموزشی برای تحصیل در این روستا وجود نداشت. به طوری که دانش آموزان در یک ساختمان بسیار قدیمی و بدون هیچ سیستم گرمایشی و سرمایشی تحصیل می‌کردند. با افزایش روز به روز تعداد دانش‌آموزان، این ساختمان قدیمی پاسخگوی نیاز آن‎ها نبود.

در دی ماه سال ۱۳۹۹ بنیاد رشد پس از مشاهده‌ی شرایط تحصیلی دانش‌آموزان در روستای شوگه، اقدام به ساخت یک مدرسه‌ی دو کلاسه نمود. ساخت این مدرسه با مساحت ۸۹ متر و با هزینه‌ی ۲۸۵ میلیون تومان آغاز شد. حامی این طرح مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان از هزینه‌ی این پروژه را به عهده گرفتند.

با توجه به سرعتی که پیمانکاران پروژه در روند ساخت دارند، امید داریم در اوایل سال بعد این مدرسه به مرحله‌ی بهره برداری برسد و شاهد تحصیل دانش‌آموزان شوگه در فضای آموزشی جدید باشیم. ساخت فضاهای آموزشی بیشتر در روستاهای بخش مرکزی یکی از اهداف مهم خیریه رشد به شمار می‌رود. که تحقق این هدف جز با یاری شما خیرین عزیز میسّر نخواهد شد.


گالری تصاویر

شما هم میت وانید با ما در تکمیل این پروژه همراه شوید. برای واریز کمک های نقدی خود برای سات این مدرسه از لینک زیر استفاده کنید