مدرسه ۳ کلاسه روستای کهنگ


مشخصات پروژه


مکان: منطقه سیب و سوران، استان سیستان و بلوچستان

متراژ: ۱۳۲ متر مربع

تعداد کلاس: ۳

برآورد هزینه : ۱۰۰ میلیون تومان

شروع ساخت: بهمن ۹۹


پیشرفت فیزیکی پروژه

۸۰%

داستان این مدرسه

کهنگ روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان سیب و سوران واقع در استان سیستان و بلوچستان است. طبق سرشماری‌ها و مشاهدات میدانی صورت گرفته در سال‌های اخیر جمعیت روستای کهنگ به ۴۶ خانوار رسیده است. این آمار نشان دهنده‌ی رشد جمعیت نسبت به سال‌های گذشته و افزایش تعداد دانش آموزان در این منطقه می‌باشد.

همان‌طور که می‌دانید این افزایش جمعیت، دانش‌آموزان را  با نیاز به فضای آموزشی بیشتر روبه رو کرده  و به دغدغه‌ای برای اهالی روستا تبدیل شده است. اما متاسفانه با وجود رشد جمعیت، هیچ فضای آموزشی مناسبی در این روستا وجود نداشت. و دانش‌آموزان در یک مدرسه‌ی نیمه‌کاره مشغول به تحصیل بودند.

کمبود منابع مالی و نیروی انسانی از جمله دلایلی است که باعث شده بود این ساختمان مدت‌ها نیمه کاره رها شود. و تقریباً بدون استفاده باقی بماند. در آذر ماه سال ۱۳۹۹ ما در خیریه رشد پس از بررسی شرایط و موقعیت ساختمان، تصمیم به تکمیل این مدرسه‌ی نیمه کاره با تعداد سه کلاس و با متراژ ۱۳۲ متر گرفتیم. هزینه‌ی برآورد شده توسط بنیاد رشد مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان بود. حامیان این طرح تا کنون حدود ۶۷ میلیون تومان از هزینه‌ی برآورد شده را پرداخت کردند.

با توجه به تلاش پیمانکاران، امید به اتمام ساخت این مدرسه در پایان امسال، بسیار است. هدف ما از ساخت و تکمیل این پروژه‌ کاستن اندکی از مشکلات و موانع پیش‌روی دانش آموزان در مسیر تحصیلی آن‌ها است. ساخت مدارس و فضاهای آموزشی بیشتر در روستای کهنگ و دیگر مناطق بخش سیب و سوران آرزوی قلبی ما است.

قطعاً برای تحقق این آرزو نیازمند دستان پر مهر شما خیرین عزیز هستیم.


شما هم می توانید با ما در بازسازی و تکمیل این مدرسه همراه شوید. شما می توانید کمک های نقدی خود را به صورت آنلاین و از طریق لینک زیر برای این پروژه واریز نمایید