مدرسه ۶ کلاسه روستای صمد آباد


مشخصات پروژه


مکان: منطقه خاش، استان سیستان و بلوچستان

متراژ: ۳۱۲ متر مربع

تعداد کلاس: ۶

برآورد هزینه: ۹۵۰ میلیون تومان

شروع ساخت: شهریور ۹۹


پیشرفت فیزیکی پروژه

۸۰%

داستان این مدرسه

شهرستان خاش واقع در مرکز استان سیستان و بلوچستان دارای روستاهای بسیاری است. صمدآباد یکی ازاین روستاها به شمار می‌رود که ۲۱۲ خانوار ساکن آن هستند. با توجه به همجواری مناطق در بخش مرکزی، شاهد رشد روز افزون جمعیت هستیم. با وجود قرارگرفتن صمدآباد در این بخش مرکزی و جمعیت قابل توجه آن، هیچ فضای مناسبی برای تحصیل در این روستا وجود نداشت.

در سال‌های گذشته دانش‌آموزان در یک فضای باز بدون هیچ‌گونه سیستم گرمایشی و سرمایشی تحصیل می‌کردند. و در این مسیر دشواری‌های بسیاری را متحمل می‌شدند؛ این موارد سبب شد در شهریور ماه سال ۱۳۹۹ ما در خیریه رشد پس از مشاهده‌ی موقعیت جغرافیایی و شرایط روستا تصمیم به احداث یک مدرسه‌ی  شش کلاسه با متراژ ۳۱۲ متر بگیریم تا شاید اندکی از سختی مسیر تحصیلی دانش‌آموزان در این منطقه کاسته شود.

پس از بررسی‌ها و مطالعات میدانی توسط بنیاد رشد، ساخت مدرسه‌ی صمدآباد در آبان ماه سال  1399 آغاز شد. خوشبختانه روند ساخت این پروژه با سرعت بسیاری همراه بوده و ۶۰ درصد از مراحل آن سپری شده است.

پیمانکاران درتلاش هستند تا در اواخرسال ۱۳۹۹ این مدرسه به بهره برداری برسد. واین‌گونه دانش آموزان روستای صمد آباد فرصت تحصیل در یک فضای آموزشی مناسب را تجربه خواهند کرد. هزینه‌ی برآورد شده  برای ساخت مدرسه‌ی صمدآباد توسط بنیاد رشد حدود  950 میلیون تومان بود که مبلغ ۴۷۵ میلیون تومان آن توسط حامی طرح تامین گردیده است.

قطعاً با رشد روز به روز جمعیت در مناطق بخش مرکزی نیاز به فضای آموزشی افزایش خواهد یافت. ایجاد فضاهای آموزشی بیشتر درصمد‌آباد و دیگر روستاها نیازمند یاری و همراهی شما خیرین بزرگوار خواهد بود.


گالری تصاویر


برای مشارکت در تکمیل این طرح می توانید با همراه شوید. شما می توانید از طریق لینک زیر کمک های خود را به صورت آنلاین برای این پروژه پرداخت نمایید